Logotyp KursGrafiki.com

O mnie

Kilka słów o mnie

Kim jestem

Kilka słów o mnie

Cześć!
Jestem Arek, a to jest strona poświęcona kursom grafiki i kodowaniu stron internetowych. Jestem grafikiem samoukiem i wiem że jeszcze sporo pracy przede mną, ale chcę podzielić się z Wami doświadczeniem oraz umiejętnościami, które do tej pory nabyłem podczas pracy na stanowisku Grafika Komputerowego i Front-end Developera. Zaznaczę jeszcze, że awans z szarego pracownika drukarni ze stanowiska – Grafik Komputerowy/Operator DTP na stanowisko Front-end Developera w Software Housie jest dla mnie wyróżnieniem, muszę podkreślić, że uczyłem się wszystkiego sam w domowym zaciszu i śmiało mogę potwierdzić że chcieć to móc, po prostu dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych!

 

Postaram się wyjaśnić na czym polega praca Grafika Komputerowego, z jakimi problemami się zmaga na co dzień oraz opowiem co nieco o pracy w drukarni i w Software Housie.

Na stronie oprócz kursów dostępny będzie bank z grafikami do darmowego dowolnego wykorzystania! I aby otrzymać do niego dostęp będziesz.. no właśnie, wszędzie są warunki do spełnienia.. to logowanie, gdzie indziej jakaś opłata, a w jeszcze innym miejscu jakieś niejasne warunki, a ja z kolei oferuję to zupełnie za darmo, nie trzeba spełniać żadnych warunków, mogę tylko powiedzieć że miło by mi było gdybym otrzymał od Ciebie subskrybcję na YouTube, lub jakiś komentarz, wszystko w wolności! 😉

Co mnie skłoniło do przygotowania takiej strony? W Internecie jest sporo poradników, jednak do tej pory nie trafiłem na żaden kurs, który w pełni by mnie usatysfakcjonował. Poza tym, większość kursów jest sprzedawana za dosyć spore pieniądze.. Grr.. Ten kurs będzie się wyróżniał spośród innych, między innymi poprzez fakt, iż będzie dostępny całkowicie za darmo! Jeśli to Cię nie przekonało, to być może już wcześniej wspomniany bank grafik? Banków grafik też jest bardzo dużo w sieci, jednak nie znalazłem jeszcze takiego, z którego mógłbym całkowicie za darmo legalnie cokolwiek pobrać i wykorzystać w projektach. Być może słabo szukałem.. Trafiałem na banki grafik które oferowały grafiki w zamian za rekomendację, jeśli znasz taką stronę z grafikami za darmo, to daj znać, zweryfikuję temat i być może przygotuję katalog z przekierowaniami na taką stronę dla innych poszukiwaczy!

Jakie kursy przewiduję że się pojawią?

 

Na pewno kurs CorelDraw, gdyż to od tego programu zaczęła się moja kariera grafika komputerowego, to ten program pomógł mi zdobyć pierwsze doświadczenie w branży. Na liście pojawią się również programy z pakietu Adobe, mianowicie chciałbym przygotować kurs Photoshopa, Indesigna oraz Illustratora. Te trzy programy z pakietu Adobe, to przepustka do świata grafiki. Podczas poszukiwań pracy jako grafik, większość firm na rynku wymagała właśnie dobrej, a najlepiej bardzo dobrej znajomości tych trzech programików – Corel w zasadzie to tylko dodatek.

 

Poza nimi być może pojawi się kurs Inkscape – jest to darmowy odpowiednik programu CorelDraw. Ma sporo podobnych funkcji i można w nim zrobić fajne rzeczy  Możliwe, że pokuszę się również o kilka poradników z Blenderem 3D w roli głównej  Tak, tak, grafika 3D to też grafika, a kiedyś pasjonowałem się przygotowywaniem wizualizacji w 3D i jako projekt do pracy inżynierskiej wykonałem trójwymiarowy model Kampusu Politechniki Opolskiej. Ps. Może kiedyś opowiem o tym projekcie coś więcej i pochwalę się pojedynczymi kadrami. Poza tym mamy dobę drukarek 3D, więc kilka tricków projektowych nikomu nie zaszkodzi!

 

Kolejnym dosyć ciekawym tematem który chciałbym poruszyć będzie projektowanie stron internetowych, które podzielę również na kilka serii, ponieważ można zaprojektować stronę od podstaw, a można też skorzystać z gotowego CMSa, np. WrodPress, albo Drupal! Generalnie fajna sprawa. Być może pomoże Ci to w zaprojektowaniu Twojej własnej strony? Kto wie.. Przygotuję też jakieś drobne wprowadzenie do Git i GitHub., może Ci się kiedyś przydać, a nawet jeśli nie, to warto znać pewne podstawy i wiedzieć co to w ogóle jest.

 

Kończąc tą „Niekończącą się opowieść”..
..zapraszam do subskrybowania mojego kanału na YouTube. Twoja subskrypcja pomoże mi dotrzeć do większej ilości osób, a Ty klikając magiczny przycisk SUBSKRYBUJ nic nie tracisz, poza tym będziesz na bieżąco – same plusy.

Plany co do strony i kursów są dosyć odważne, jest to spore wyzwanie, ale mam nadzieję że z Waszą pomocą poradzę sobie z tym!

 

Newsletter

Zapisz się do newslettera.


    © kursgrafiki.com | Wszelkie prawa zastrzeżone.