O mnie


Kilka słów o mnie!

Kim jestem

Kilka słów o mnie


Cześć!

Jestem Arek, a to jest strona poświęcona poradnikom z zakresu IT. Jestem grafikiem samoukiem, natomiast podstawy programowania i kodowania stron poznałem podczas studiów, wiem że jeszcze sporo pracy przede mną, jednak cały czas poszerzam wiedzę. Chcę podzielić się z Wami doświadczeniem oraz umiejętnościami, które do tej pory nabyłem podczas pracy na stanowisku Grafika Komputerowego i Front-end Developera. Zaznaczę jeszcze, że awans z szarego pracownika drukarni ze stanowiska – Grafik Komputerowy/Operator DTP na stanowisko Front-end Developera w Software Housie jest dla mnie wyróżnieniem. Śmiało mogę potwierdzić że chcieć to móc, po prostu dla chcącego nie ma rzeczy niemożliwych!


Na stronie oprócz kursów dostępny będzie bank z grafikami do darmowego dowolnego wykorzystania! I aby otrzymać do niego dostęp będziesz.. no właśnie, zazwyczaj w takich miejscach są pewne warunki do spełnienia.. to założenie konta, gdzie indziej jakaś opłata, a w jeszcze innym miejscu jakieś niejasne warunki, a ja z kolei oferuję to zupełnie za darmo, nie trzeba spełniać żadnych warunków, mogę tylko powiedzieć że miło by mi było gdybym otrzymał od Ciebie subskrybcję na YouTube, ale wszystko w wolności!


Jakie poradniki/kursy przewiduję że się pojawią?

Na pewno kurs CorelDraw, gdyż to od tego programu zaczęła się moja kariera grafika komputerowego, to ten program pomógł mi zdobyć pierwsze doświadczenie w branży. Na liście pojawią się również programy z pakietu Adobe, mianowicie chciałbym przygotować kurs, albo przynajmniej kilka poradników jak zacząć pracę z Photoshopem, Indesignem oraz Illustratorem. Te trzy programy z pakietu Adobe, to przepustka do świata grafiki. Większość firm na rynku wymaga właśnie dobrej, a najlepiej bardzo dobrej znajomości tych trzech programików – Corel w zasadzie to tylko dodatek, chociaż dużo drukarń nadal działa z nim na co dzień.

Poza nimi być może pojawi się kilka poradników z Inkscape – jest to darmowy odpowiednik programu CorelDraw. Ma sporo podobnych funkcji i można w nim zrobić fajne rzeczy  Możliwe, że pokuszę się również o kilka poradników z Blenderem 3D w roli głównej. Kiedyś pasjonowałem się przygotowywaniem wizualizacji w 3D i jako projekt do pracy inżynierskiej wykonałem trójwymiarowy model Kampusu Politechniki Opolskiej. Ps. Może kiedyś opowiem o tym projekcie coś więcej i pochwalę się pojedynczymi kadrami. Poza tym mamy dobę drukarek 3D, więc kilka tricków projektowych nikomu nie zaszkodzi!

Kolejnym dosyć ciekawym tematem który chciałbym poruszyć będzie projektowanie stron internetowych, które podzielę również na kilka serii, ponieważ można zaprojektować stronę od podstaw, a można też skorzystać z gotowego CMSa, np. WordPress, albo Drupal! Generalnie fajna sprawa. Być może pomoże Ci to w zaprojektowaniu Twojej własnej strony? Kto wie.. Przygotuję też jakieś drobne wprowadzenie do Git i GitHub., może Ci się kiedyś przydać, a nawet jeśli nie, to warto znać pewne podstawy i wiedzieć co to w ogóle jest.


Kończąc tą „Niekończącą się opowieść”..
..zapraszam do subskrybowania mojego kanału na YouTube. Ty klikając magiczny przycisk SUBSKRYBUJ nic nie tracisz, a twoja subskrypcja pomoże mi dotrzeć do większej ilości osób, ..poza tym będziesz na bieżąco – wiele plusów.

Plany co do strony i kursów są dosyć odważne, jest to spore wyzwanie, ale mam nadzieję że z Twoją pomocą poradzę sobie z tym!